Spawanie Metodą TIG

Firma dzięki zastosowaniu precyzyjnej metody spawania TIG, może Państwu zaproponować produkt najwyższej jakości. Metoda ta daje bardzo wiele możliwości, które wykorzystujemy do wykonywania różnorodnych zleceń.

Spawanie stali nierdzewnej odbywa się z wykorzystaniem urządzenia spawalniczego renomowanej firmy LORCH V 30 mobil AC/CD i oznacza to, że sprzęt ten pozwala także na profesjonalne spawanie aluminium.

Spawanie łukowe elektrodą nietopliwą w osłonie gazów obojętnych metodą TIG, umożliwia spawanie praktycznie wszystkich metali i stopów (oczywiście jeśli posiadamy urządzenie ze zmiennym prądem spawania) oraz połączenia różnych stopów.

Spoinę uzyskujemy dziękistopieniu części rodzimego materiału i dodatku spoiwa w postaci drutu o takim samym składzie jak materiał spawany. Energia potrzebna do stopienia materiału dostarczona jest przez łuk elektryczny, zajarzony między elektrodą wolframową, a elementem spawanym.

Stal nierdzewną w przeciwieństwie do metali nieżelaznych, takich jak aluminium, spawamy zawsze prądem stałym. Mam nadzieję, że tych kilka słów przybliżyło Państwu skomplikowane zagadnienie jakim jest spawanie.